0 ks 0.00 Kč


325.00 Kč s DPH

Tento produkt máme skladem

Číselná hra je didaktická pomůcka určená pro všechny děti ve věku od 3 do 8 let. Jak je to možné? Hra je navržená právě tak, aby obsahovala několik úrovní náročnosti.

 

Základní úrovní je poznávání číslic a hledání muchomůrkové dvojice, která bude obsahovat identický počet teček. (Dítě si vybere libovolnou muchomůrku, prsten ukazuje na tečky a nahlas je počítá. Jestliže má tečky spočítané, snaží se přiřadit tu správnou číslici.) Pokud to dítě již ovládá, můžeme mu doplnit i matematické znaménka. Kombinací číslic a muchomůrek si hravou formou dítě procvičuje sčítání a odčítání. Tato forma učení je vhodná pro předškoláky a prvňáčky. (Dítěti můžeme zadat číselný příklad. Jedna + muchomůrka s jednou tečkou = ... Dítě nahlas počítá a snaží se přijít na správný výsledek. V našem případě je výsledek 2. Dítě má dvě možnosti, za znaménko = může přiřadit kartičku s číslicí 2 nebo vybere muchomůrku s 2 tečkami.)

 

Nejnáročnějším úkolem hry je pexeso. V našem případě pár tvoří číslice a muchomůrka se stejným počtem teček. Taková forma pexesa je pro dítě mnohem náročnější, protože nehledá vizuálně stejný obrázek, ale dvojici obsahující číslo a muchomůrku se stejným počtem teček. (Při této formě využití didaktické pomůcky navrhujeme pro děti ve věku 4-5 let využívat pouze kartičky s číslicemi 1-2-3-4-5 a muchomůrky se stejným počtem teček. Takto bude hrát dítě pexeso s deseti kartičkami. Pokud je to dítěti už lehká forma hry pexesa, tak přidáme zbylé kartičky.)

 

HRA PODPORUJE U MLADŠÍCH DĚTÍ ROZVOJ:

- matematických dovedností, a to rozpoznávání číslic, počítání, porovnávání, párování číslice a muchomůrky se stejným počtem teček,

- pozornosti a koncentrace,

- jemné motoriky.

 

HRA PODPORUJE U STARŠÍCH DĚTÍ ROZVOJ:

- matematických dovedností, a to sčítání a odčítání, číslo-počet-muchomůrka,

- sociálních dovedností,

- pozornosti a koncentrace.

 

Produkt Zábava s čísly je vyroben z MDF desky. Je to přírodní materiál, který se vyrábí bez použití lepidel. Má velmi jemnou homogenní strukturu.


Otázka na prodejce

 

Loading

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Přihlaste se k odběru novinek