0 ks 0.00 Kč

VÝHODY NAVLÉKACÍCH KORÁLKŮ PRO DĚTI

15.10.2018

JAKÉ VÝHODY PRO VÝVOJ DÍTĚTE PŘINÁŠEJÍ NAVLÉKACÍ KORÁLKY?

 

Děti zbožňují aktivity, jsou zvědavé a zajímá je každá nová věc. Objevte spolu s nimi všechny formy edukačních her, ke kterým nepochybně patří i navlíkání. Navlíkání na šňůrku jako součást Montessori aktivit je ideální pro děti od 18 měsíců.

 

1) Soustředěnost během hry.

Korálky učí dítě soustředěnosti a trpělivosti. Je důležité dítěti ukázat, jako se korálky mají chytit a navlíkat na šňůrku. Pomozte mu s prvními kusy a uvidíte, že každý další krok bude jednodušší. Těšte se z každého jeho úspěchu a pochvalte ho. Oči dítěte vidí pestré tvary, barvy, různé velikosti, a proto dítě zůstává během hry zaujaté delší dobu. (Korkii navlékací sady jsou navrženy tak, aby vznikla pestrost, abychom dítě zaujali tím, co ho fascinuje. Barevné květy, lístky, prvky oblohy či veselé zvířátka. Dítě si samo vybírá prvky, třídí je dle vlastního zájmu a fantazie.)

 

2) Zlepšování jemné motoriky.

Díky různým velikostem korálek se dítě učí chytit různé tvary různými způsoby. Různé velikosti korálků podporují různé uchopení. Vaše dítě během navlíkaní pracuje s prsty a ukazovákem. Procvičuje si sílu úchopu, rotaci předmětu mezi prsty, posunutí předmětu v dlani, posiluje prstové svalstvo a rozvíjí tak svou jemnou motoriku. Celková práce rukou připravuje dítě na pozdější úchop psacích potřeb v praxi. (Abychom prsty ještě více potrápili, korálky jsme navrhli v různých velikostech a tvarech. Dítě využívá jinou sílu při uchopení a také i jiné části prstových svalů. Rotace předmětu a hledání dírky na navlíkání dělá hru zajímavější.)

 

3) Učení týmového ducha.

První "korálkování" by mělo být týmové - hra matky s dítětem. Později by děti měli "korálkovat" s jiným vrstevníkem, případně se sourozencem. Je to ideální forma jak naučit Vaše dítě dělit se o samotné prvky, pomáhat si navzájem a přijmout jednoduché formy společenské hry. (V každém balení Korkii navlékací sady najdete dvě šňůrky z důvodu, že i my chceme ve Vašem dítěti vzbudit zájem o společenské hry.)

 

4) Vzájemná spolupráce: Oko - Ruka.

Dítě si prohlíží jednotlivé prvky a vizuálně se je snaží seřadit dle zvolené předlohy. Co to ale znamená v praxi? Dítě se naučí navlíkat poměrně rychle, ale zkusme mu hru zpestřit tím, že mu představíme její náročnější úroveň. Vytvořte mu předlohu, případně postup, jako má korálky na šňůrku navlíkat. Předloha může být vytvořená podle barevnosti, velikosti samotných prvků nebo libovolnou kombinací obou. Dítě se bude snažit dle vaší předlohy najít správný předmět a seřadit ho v tom pořadí na šňůrku. Touto formou hry si procvičuje vizuální paměť a koordinaci oka a ruky.

 

5) Matematická příprava.

Dítě získává předběžnou představu o množství, měřeních a velikosti předmětu, čímž zdokonalujete jeho matematické zručnosti, které využije v budoucnu.

 



Zatím nebyl vložený žádný komentář.


 
 


SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Přihlaste se k odběru novinek